Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Imieniny:
|
Nawigacja
W regionie
Nadchodzące wydarzenia
V liga 2013/2014
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Polecamy
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 13
· Najnowszy użytkownik: sleepasla
Jest dofinansowanie do rewitalizacji zabytkowego cmentarza przykościelnego w miejscowości Sąpolno
  Gmina Przechlewo otrzyma ponad 60.000,00 zł na renowację zabytkowego cmentarza w miejscowości Sąpolno. Wszystkie prace mają kosztować 86.000,00 zł. Brakujące środki dołożą mieszkańcy ze zgromadzonego wcześniej Funduszu Sołeckiego. Cmentarz w Sąpolnie był kiedyś przykościelną nekropolią. W centrum stała świątynia ewangelicka. Później przez jakiś czas budynek służył celom gospodarczym. Obecnie pozostały po nim wyłącznie fundamenty. "Chcemy je wyeksponować. Ponadto cały teren zostanie uporządkowany" - mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt gminy Przechlewo. Na terenie cmentarza urządzone zostaną dodatkowo alejki spacerowe. Planuje się też ustawienie ławek i ogrodzenie terenu. Na miejscu znajdą się również tablice informujące o historii tego miejsca. Prace remontowe zaczną się wiosną przyszłego roku i potrwają do jesieni.
Źródło: UG Przechlewox
Czy to wina stawu?
  Roman Florek z Nowej Wsi jest przekonany, że pęknięcia ścian w jego domu spowodowało wykopanie przez jego sąsiada stawu. - Ziemia się obsuwa i narusza konstrukcję mojego domu – mówi Florek. - Jeżeli będzie trzeba oddam sprawę do prokuratury.

Pan Roman mówi, że pęknięcia na ścianach jego domu pojawiły się po kilku latach od momentu, kiedy w jego sąsiedztwie powstał staw. - Wcześniej było tam małe oczko wodne – mówi. - Wiem bo to działka po moich rodzicach. Właściciel, który kupił ziemię poszerzył go i teraz jest tam staw rybny, który ma około 40 metrów na 30 metrów. Zdaniem pana Romana jest on nieprawidłowo zabezpieczony, co powoduje, że ziemia się obsuwa. Właśnie w tej sprawie napisał do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego w Człuchowie. Urzędnicy po wizji lokalnej nakazali umocnić brzegi. - Byliśmy na kontroli i naszym zdaniem są one zafaszynowane poprawnie – mówi Zbigniew Szary, pełniący obowiązki inspektora nadzoru budowlanego w Człuchowie.

Czy inspektor podejmie kolejne działania i co na temat sytuacji sądzi właściciel stawu?
O tym w najnowszym wydaniu "Tygodnika Człuchowskiego" nr 43/130

Źródło: Tygodnik Człuchowskix
VIII Cross Festiwal w Tuchomiu
  Kuba Borsuk z LKS Prime Food Brda Przechlewo już po raz trzeci triumfował w biegach przełajowych z cyklu „Cross Festiwal". Tym razem wygrał bieg na 300 metrów w stawce 40 biegaczy podczas VIII Crossu Kaszubskiego rozegranego 19 października br. w Tuchomiu. Wśród rocznika 2005-2006 Kuba umocnił swoją pozycje lidera. Choć nie przyszło mu to łatwo, bowiem tuż po starcie został złapany i przytrzymany za koszulkę. Ale jak później przyznał jeszcze bardziej go to rozsierdziło. Wśród dziewcząt błysnęła pierwszoklasistka Milena Kalinowska zajmując ósmą lokatę. W wyższej kategorii wiekowej rocznika 2003-2004 trzecie miejsce zajęła Alicja Sas i podobnie jak Kuba przypieczętowała swoje aspiracje na podium w klasyfikacji ogólnej. W rywalizacji chłopców tego rocznika Mikołaj Borsuk był 8, a Przemysław Michałowski 14. Podobnie wypadły dziewczęta z rocznika 2001-2002 na dystansie 1000 metrów. Nikola Frączyk minęła linię mety na 12 miejscu, a Monika Ginter na 14. W każdym z tym biegów nie ma taryfy ulgowej. Do rywalizacji o podium stają zawodnicy, którzy systematycznie trenują w szkołach lub klubach. Nie ma mowy o wygraniu jakiegoś biegu na tzw. "żywca". Bieganie w Tuchomiu dodatkowo utrudnia dość trudna trasa crossowa z licznymi podbiegami, różnym podłożem, a nawet kładkami.

Źródło: UG Przechlewox
III Gminny Konkurs Fotograficzny – Zgłoszenia tylko do poniedziałku!!!
  Gmina Przechlewo zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt: "Gmina Przechlewo - Moja Mała Ojczyzna". Zapraszamy do udziału fotografików zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Jest to już trzecia edycja tego konkursu. W odróżnieniu od poprzednich mogą w niej brać udział również osoby nie będące mieszkańcami gminy Przechlewo. "Od uczestników oczekujemy nadsyłania fotografii ilustrujących piękno regionu. Mogą to być obrazy zabytków, przyrody i architektury" - mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji gminy. Najlepsze prace będą nagradzane finansowo. Później zostaną one wykorzystane w publikacjach o Przechlewie. Każdy z uczestników konkursu powinien dostarczyć do Urzędu Gminy od 1 do 5 wykonanych przez siebie fotografii. Prace powinny być zapisane najlepiej na płycie CD. Ważne jest też wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Jest on dostępny na stronie internetowej urzędu www.przechlewo.pl. Termin nadsyłania prac mija 28 października 2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 8 listopada br. Organizatorem konkursu jest gmina Przechlewo.
Źródło: UG Przechlewox
Rewitalizacja parku w Przechlewie poprzez utworzenie ścieżki wraz z monitoringiem
  Gmina Przechlewo otrzyma dofinansowanie na kolejny etap rewitalizacji parku położonego w centrum miejscowości. Tym razem naprawiona tam zostanie droga dojazdowa oraz zamontowany będzie monitoring. Przypomnijmy. W ciągu ostatnich trzech lat znaczna część parku już została odnowiona. Powstały tam alejki, ławki i miejsca wypoczynku. Nad jeziorem przylegającym do parku zainstalowano na nowo pomosty. "Teraz niezbędna jest naprawa głównej drogi dojazdowej do tego kompleksu. Obecnie jest to trakt gruntowy. Zastąpi go nawierzchnia z polbruku" - mówi wójt Gminy Przechlewo, Andrzej Żmuda Trzebiatowski. Na miejscu będzie też nowy monitoring. Obraz z kamer będzie przekazywany bezpośrednio do komisariatu miejscowej policji. Prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Niewykluczone, że uda się je zakończyć jeszcze przed sezonem turystycznym. Wszystko ma kosztować ok. 230.000,00 zł. Dofinansowanie, które gmina otrzymała w ramach Programu Operacyjnego "Ryby", wynosi 150.000,00 zł. To nie koniec inwestycji w przechlewski park i jego otoczenie. Urząd planuje jeszcze budowę traktu pieszo-rowerowego wokół pobliskiego jeziora. Będzie to możliwe w momencie gdy pojawią się szanse na kolejne dofinansowania unijne.
Źródło: UG Przechlewox
Wystawa fotografii uczestników konkursu pn. Architektura sakralna w obiektywie
  Do niedzieli (20 października br.) w kościele parafialnym p.w. Świętej Anny w Przechlewie, czynna będzie wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze, odrestaurowane obiekty sakralne powiatu człuchowskiego. Autorami prac są okoliczni fotograficy amatorzy. Wszyscy oni wzięli udział w konkursie "Architektura Sakralna w Obiektywie", ogłoszonym latem przez Czarneńskie Centrum Kultury. Ekspozycja przedstawia zabytkowe kościoły, odnowione w ramach unijnego programu "Dziedzictwo i Kultura Małych Ojczyzn". "Są wśród nich również fotografie autorstwa mieszkańców Przechlewa. Prezentują one dwie miejscowe świątynie: kościół parafialny p.w. Św. Anny i kościół filialny p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej" - mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. promocji i inicjatyw gospodarczych. Wystawa została przywieziona z Czarnego. Od poniedziałku będzie ją można oglądać w kolejnej gminie, uczestniczącej w projekcie odnowy obiektów sakralnych.
Źródło: UG Przechlewox
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej
  W dniu 16 października br. w Zespole Szkół w Przechlewie rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej. Tematem przewodnim konkursu były walory przyrodnicze i turystyczne Gminy Przechlewo. Wpłynęło blisko 100 prac. Prace konkursowe wykonane były w postaci rysunków, kolaży, wyklejanek z papieru, wełny i plasteliny. Komisja konkursowa miała poważny problem, aby z tych pięknych dzieł wybrać i nagrodzić najlepsze. Wysoki poziom zgłoszonych prac oraz różnorodność pomysłów dla oceniających był miłym zaskoczeniem. Komisja konkursowa wyróżniła wszystkich młodych artystów oraz wyłoniła po trzy najlepsze prace najbardziej odpowiadające tematowi konkursu, oraz najlepsze prace pod względem artystycznym. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie – Piotr Muchowski oraz Pani Danuta Grzeca. Konkurs plastyczny zrealizowano w ramach projektu pn. „Rewitalizacja miejscowości Przechlewo poprzez remont parkingów i chodników na osiedlu Juźkowa”, którego realizację zakończono w miesiącu wrześniu br. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom za zainteresowanie projektem i zgłoszone prace. Dziękujemy za zaangażowanie w projekt nauczycielom i dyrekcji Zespołu Szkół w Przechlewie.

Źródło: UG Przechlewox
Pieczenie gofrów w Płaszczycy


W dniu 14.10.2013 w świetlicy wiejskiej w Pakotulsku zorganizowano wspólne pieczenie gofrów w miłej i sympatycznej atmosferze z udziałem dzieci w wieku od 4 do 11 lat.
Oczywiście, po upieczeniu odbyła się radosna konsumpcja wypieczonych produktów z dżemem, bitą śmietaną i cukrem pudrem.
Produkty do pieczenia dostarczył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przechlewie, dzięki zbiórce żywności, która odbyła się w m-cu październiku w sklepach spożywczych na terenie Przechlewa.

Źródło: GCK Przechlewox
Rowerem po urokliwych zakątkach Gminy Przechlewo
  12 października br. już po raz trzynasty odbył się Rajd Nordic Walking. Tym razem zamiast kijków wykorzystano własne rowery. W wycieczce rowerowej udział wzięły 23 osoby, które pokonały trasę o łącznej długości blisko 15 kilometrów. Trawa rajdu wiodła przez Lisewo, Płaszczycę do Jeziora Rąbki w Przechlewie. Mimo braku słońca, humory wszystkim dopisały. Rajd rowerowy przerwany był wspólnym ogniskiem nad Jeziorem Rąbki, gdzie odbyła się również mini loteria, w której uczestnicy mieli szansę na wylosowanie nagrody niespodzianki ufundowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Ty razem upominek wylosowała pani Lucyna Koska. Następny rajd już w listopadzie, tym razem organizatorzy zapraszają do wspólnego spaceru z kijkami trekkingowymi. Informacje zostaną zamieszczone na stronie Urzędu Gminy Przechlewo oraz na tablicach ogłoszeń. Wszystkich chętnych jak zwykle zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Celem imprez jest: popularyzacja aktywnego wypoczynku poprzez uprawianie turystyki rowerowej, kajakowej, Nordic Walking, integrowanie środowiska turystycznego, poznawanie walorów przyrodniczych Gminy Przechlewo, popularyzacja szlaków wodnych, pieszych i rowerowych.

Źródło: UG Przechlewox


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Warto zobaczyć
Kursy walut
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Kursy walut NBP z dnia:
20.04.2019


1 € EUR4,2802
1 $ USD3,8051
1    CHF3,7557
1 £ GBP4,9479
Kalendarz
Wyniki lotto
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
174,135 unikalne wizyty